MAKERS FOR HEROES

01

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

קובי ליאון נשוי + 3 בן 46 מאמן אופניים ומאמן מנטלי. לומד תואר שני בפסיכולוגיה. ספורטאי מקצועי לשעבר.

נפצעתי בלבנון ממטען צד שירתתי ביחידת אגוז ב- 1996.

מתנייד מאז בכיסא גלגלים. 

האתגר שלי הוא:

כמתנייד בכסא גלגלים, אחד האתגרים של קובי הוא המקלחת בה הוא נאלץ להיעזר במלווה. קובי מחפש פתרון למושב וספסל שיהיו מותאמים למקלחת ונוחים לשימוש באופן עצמאי.

02

יהל לנדאו, בת 24, התגייסתי למג״ב ונפצעתי בפעילות מבצעית לפני 4 שנים.

אוהבת להתאמן ובמיוחד בMMA, אוהבת לקרוא, ללמוד, להרחיב אופקים, יוגה, מדיטציה וכל מה שעוזר לי להיות רגועה ושמחה יותר. אוהבת לטייל, להיות בטבע ובעיקר בעיקר את הים 🙂

האתגר שלי הוא:

יש לי כאבים חזקים בברך בעקבות הפציעה,

החלום שלי הוא ללכת עם נעליים יפות ועקבים במיוחד מבלי לסבול מכאבים. להרגיש כמו כולם והכי חשוב, להרגיש בנוח ללכת עם כל נעל מבלי לחשוב כל פעם לפני שיוצאת מהבית על כמה יכאב לי.

03

ניתאי שנהר בן 24 משוהם. 
עברתי תאונה בדרך למילואים הראשונים שלי. מאז שאני מכיר את עצמי אהבתי את תחום הרכב, השטח והאקסטרים. שירתתי בתור לוחם ביחידת הבלנ״מ. כיום אני בשיקום ומתכנן לטוס לאוסטרליה ב2024.

האתגר שלי הוא:
לקראת הנסיעה לאוסטרליה, בה ניתאי מתכוון לטייל עם רכב, האתגר הוא כל מה שקשור בשימוש שטח של הפרוטזה, כמו עלייה לאוהל על גג הרכב עם הרגל הקטועה, טעינה חשמלית של הרגל ועוד. החלום הוא לצאת עם סט של פתרונות שיאפשרו לטיול להיות משמעותי ועצמאי ולעבור ללא אתגרים מיוחדים שהפציעה מביאה עימה.

04

ניסים צור בן 62, אב ל-3 בנות וסב ל-4 נכדים. בעל דוקטורט בבינה מלאכותית. ממציא וחוקר עם 13 פטנטים. 

סובל מכאבים עקב בעיה נוירולוגית באיברים שונים עקב חשיפה ושתיית מי הקישון באימונים לחובלים. הכאבים הם בכפות הרגליים ובכפות הידיים. אני מתאמן בחץ וקשת אך עקב הכאבים והפציעה, נוצרו אתגרים לירות בקשת. ירי בקשתות משמש עבורי ועבור חבריי הקשתים שיקום גופני ונפשי.

בעל 5 מדליות למרות גילי ונכותי. בנוסף, אוהב לצייר.

האתגר שלי הוא :

ישנן מספר בעיות בהחזקת הקשת:

  1. הקשת מוחזקת במקום שנקרא "גריפ". גריפ סטנדרטי הינו צר וגורם ללחץ וכאב בכרית כף ידי.
  2. החזקת הקשת באוויר בכל אימון או תחרות גורמת לכאבים קשים ביד שמאל. מייצב סטנדרטי אופקי מפעיל מנוף עם משקולת על יד שמאל שמחמיר את הכאבים.
  3. עקב חוסר תחושה בכפות רגליי, אני מתנדנד בקו הירי.

מחפש פתרונות לבעיות הללו בשביל להמשיך להתאמן ולהתחרות בצורה טובה יותר.

05

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

ורד גולן בת 51 מגבעתיים. 

נפצעתי לפני למעלה מ-18 שנים במסגרת עבודתי במערכת הביטחון ובמקביל ללימודי התואר השני בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב. כתוצאה מהפציעה, התפתח אצלי CRPS (תסמונת כאבים כרוניים קשה).

כיום רק יד אחת מתפקדת. בנוסף, התפתחו בעיות רפואיות משניות. מטופלת בשיבא.

רווקה, מחוברת מאד למשפחתי ולחבריי, בין היתר מבית הלוחם. אוהבת מאוד לצייר ואף חזרתי ללמוד אצל צייר.

אוהבת לקרוא, קולנוע ומוסיקה.

האתגר שלי הוא:

בעקבות תפקוד ביד אחת, מחפשת פתרון לערכת ציור מלאה ונגישה שתאפשר לי לצייר בצורה עצמאית למרות המגבלה.

06

צחי אטדגי, בן 47 נשוי לחגית + 2. נפצע בשירותו במגב לפני 27 שנים. בעקבות כך התפתחה אצלו תסמונת CRPS. מאז מתנייד בכיסא גלגלים וקביים. בשנים האחרונות מתהלך בעזרת מכשיר הi walk 2.0
צחי חיובי ופעיל. אוהב את החיים, חובב ספורט מטפס ומשחק כדורסל פראלימפי .
״מודה על כל יום שאני קם בבוקר למרות שכל יום ויום הוא מלחמה בפני עצמה, זה האתגר שקיבלתי מהבורא, חייב להתמודד למרות הכל״ 

האתגר:
החלום של צחי הוא לחזור לצעוד רגיל, עם רגל ישרה ולא בצורת "סימן שאלה" כמו היום.

בעצם להרגיש כמו כל אדם רגיל, כאשר הידיים פנויות ויוכל להתהלך ללא כאב רב. 

07

טל זינגר – בן 27 מפתח תקווה. 

 כל חיי הייתי ספורטאי והספורט הוא התחום העיקרי בו אני עוסק מאז ומעולם. 

התגייסתי לפלס״ר 401 של חיל השריון. בשנת 2014 השתתפתי במבצע ״צוק איתן״. כתוצאה מכך ובשל אופי שאר השירות שלי, התחלתי לסבול מתסמונת כאב כרונית אשר גורמת לכך שאיני יכול להשתמש ברגליים שלי (ברכיים ומטה).

כיום אני משחק כדורסל כסאות גלגלים בבית הלוחם תל אביב, ומנסה לשקם את חיי למרות המגבלות והכאבים.

האתגר: להצליח להרים משקל מהרצפה מבלי להתכופף.

טל מאד אוהב להתאמן ולפעול חיים עצמאיים, אך הפציעה מקשה עליו בכל מיני פעולות בחדר כושר ובאימונים. למשל, הוא לא יכול להתכופף בצורה יציבה כדי להרים משקולות בחדר כושר או לעשות משימות בבית כמו כביסה. טל מחפש פתרון נייד שיוכל לשמש אותו בבית למשימות יומיות ולחדר הכושר שיאפשר לו להתאמן כמו כולם, בצורה יציבה ובטוחה.

08

שליו ביטוןבן 22 מראש פינה. 

מגיל צעיר הייתי שחקן כדורגל ובעל אורח חיים ספורטיבי, חדר כושר, ריצות וכו.

נפצעתי במבצע "שומר חומות" בעזה על הגדר, טיל נ״ט פגע ישירות ברכב בו הייתי.

רגל שמאל קטועה מתחת לברך, יד ימין לא מתפקדת ויד שמאל חלקית. כיום עדיין נמצא בתהליך שיקום. 

האתגר שלי הוא:

לחזור להתאמן בחדר כושר.

בעקבות הפציעה ישנם פעולות רבות ששליו לא יכול לעשות בעקבות טווחי תנועה ומגבלות התנועה בעיקר ביד. עם זאת, שליו מחפש פתרונות שיאפשרו לו להתאמן ולהתחזק כמו כולם.

09

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מוטי אלמליח, נשוי +1.  

אוהב ספורט, טיולים והרבה שקט.

שירתתי 10 שנים במשמר הגבול. נפצעתי מספר פעמים בהפרות סדר במהלך האינתיפאדה השניה. סובל מפוסט טראומה ורגל ימין לא מתפקדת. כיום נעזר בכיסא גלגלים וקביים. משחק טניס.

האתגר שלי:
כשחקן טניס, מוטי סובל מפציעות רבות בידיו ובכל אימון עוטף את ידו בטייפ גריפ כדי ליצור הפרדה מוחלטת בין היד לגלגלי הכיסא. תהליך העיטוף הוא מסורבל מאד ולוקח זמן. עם זאת, פתרונות כמו כפפות לא עוזרות לייצר הפרדה ולכן הטייפ הוא הפתרון היחיד. מחפש פתרון שיאפשר לבצע את פעולת העיטוף במהירות ולא בזמן ארוך כל כך.10

יורם כהן, בן 54 מתל-אביב. נשוי ללימור, אב ליונתן ויולי.

בוגר הפנימיה הצבאית לפיקוד חיפה.

גיוס אוקטובר 1987 טנקיסט. נפצע במרץ 1988 בפעילות באינתיפאדה הראשונה באיו"ש.

פציעה בקרסול ימין שעבר ניתוח להרכבה מחדש, בנוסף ובעיקר התלקחות מאוחרת של פוסט טראומה, שלל מחלות נלוות כתוצאה מפוסט טראומה.

עבד 30 שנה במשרד הביטחון בתחום הטכנו-מבצעי. הגיע להישגים רבים במהלך שירותו
רס"ן במיל 29 שנים וכיום עובר שיקום באמצעות טיפול ורכיבה על סוסים.

האתגר שלי הוא:
בעקבות הפציעה ברגל, ישנם כאבים רבים שיורם סובל מהם בעת רכיבה על סוסו. יורם מחפש פתרון של ארכובות עם שיכוך לרכיבה אשר תסייע לצמצום הכאבים.

11

בן 23, במקור מאילת, כרגע גר בתל אביב.

משותק מT7 בעקבות אירוע ירי בג'נין. 

מתנייד עם כסא גלגלים. מאד אוהב לגלוש ולעשות פעילות אקסטרים. 

לומד מוזיקה ברימון.

האתגר: לטייל בשטח : ישי אוהב מאוד לטייל בארץ ובעולם. בעקבות הפציעה הוא
מתקשה לטייל במסלולים רגילים על חוף הים או במסלולי שטח.
ישי מחפש פתרון התניידות שיאפשר לו לטייל באופן עצמאי
בטיחותי ולאורך זמן.

12

אלעד פסט –  בן 39 מתלמי יחיאל.

נשוי לעדי ואבא לשלושה בנים: פלג, איתן ובארי.

ב-2003 נפצע בחדירת מחבלים לבסיס בקעות.

סובל מפוסט טראומה שמלווה אותו בשנים האחרונות, בעקבות כך מסתייע בריטה, כלבת שירות מהממת שנמצאת איתו 24/7 בחצי שנה האחרונה.

האתגר שלו הוא:

התנהלות עם כלב שירות צמוד הינה מתנה גדולה, לצידה יש קשיים שמתווספים. יד אחת תפוסה תמיד ברצועה ויש ״לחץ״ תמידי לאבד אותה. לכן, לא יכול לצאת לריצה / טיול עם ריטה ללא הרצועה. אלעד מחפש פתרון להתניידות עם ריטה שתאפשר פעילות גופנית ללא הצורך באחיזה של הרצועה באופן קבוע.

13

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

דרור קנדלשיין בן 40  שירת במחלקת סיור בהנדסה קרבית בזמן מלחמת לבנון השנייה ונפצע בסמוך לבינת ג'בל מכדור בראש. 

אושפזתי במשך כ-3 שנים . מתנייד עם כסא גלגלים.  

נכה מאה אחוז פלוס מיוחד. נשוי להילה ולנו תינוק בן 7 חודשים.
אני נעזר בשני מטפלים ביום יום. רוב זמני מוקדש לשיקום הגוף והנפש.


האתגר שלי הוא:
בעקבות גובהו הרם של דרור, קשה לו עם הפתרונות לכניסה ויציאה מהרכב. דרור היה רוצה פתרון שיאפשר לו כניסה ויציאה מהרכב בקלות. בנוסף, אם הפתרון יוכל לעזור לדרור לעלות ולרדת מהכיסא לרצפה, הוא יוכל לשחק עם בנו.

14

רועי פדר, בן 26, גר ברמת גן. מוסיקאי יוצר כותב ומלחין. מגיל צעיר תמיד שמר על כושר ועסק בספורט- אגרוף תאילנדי, הכנה למרתון ועוד. כשהתגייס לצבא בחר לשרת בהנדסה קרבית., במהלך אימון חבלה, עבר פריקת ברך מלאה ובעקבות הנפילה העוצמתית ריסק גם את עצם הירך. רועי עבר ניתוח במהלכו הסירו את הסחוס השחוק וביצעו מספר קידוחים בעצם, במטרה לאחות את השברים. בעקבות הפציעה ומעבר למגבלה בברך, התגלתה אצל רועי בעיה עצבית אשר מונעת ממנו לשלוט בגפה ולדרוך עליה בצורה יציבה. כיום עובד מאוד קשה במטרה לחזור ללכת ולשלוט ברגלו.

האתגר: להתייצב על הבמה

לאחר שגילה שעולם המוסיקה נותן לו הרבה יותר מעוגן נפשי, רועי החליט שהוא רוצה להופיע ולהתמקד בעיסוקו סביב הנגינה והכתיבה. כיום מנגן על כמה כלים ומעוניין לשלב אותם ולנגן בצורה נוחה ובטוחה על הבמה, עם היכולת לנוע בלי הצורך להתייצב בעזרת קב אשר תופס את ידו הפנויה. רועי מחפש פיתרון איתו יוכל להתייצב, לעמוד ולנוע מעט בבטחה על הבמה מבלי שיצטרך להשתמש בידיו לתמיכה.

15

דניאל פיש, בן 31 גר בתל אביב. 

מגיל צעיר אוהב ספורט וכדורגל בפרט, כמו גם לבשל. נפצעתי במהלך שירותי הצבאי ביחידת מגלן כתוצאה מפיצוץ של מנהרה ממולכדת בחאן יונס במבצע "צוק איתן", ממנה נפגעתי באופן קשה בפלג גופי התחתון (רגליים ויד ימין). כיום אני נמצא בזוגיות עם איילת, לאחר סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית ולקראת התחלת התמחות.

האתגר שלי הוא לבשל בפחות כאבים.

בעקבות הכאבים לעיתים קרובות, מתקשה לעמוד עמידה ממושכת בעודי מבשל ולכן אני זקוק להפסקות על מנת לשבת ולנוח כדי שאוכל לבצע את מלוא פעולות הבישול. כמו כן, קושי בכיפוף הגוף על מנת להכניס דברים לתנור, קושי בהרמה של סירים כבדים וכו'. מחפש פתרון שיאפשר לי לבשל בצורה עצמאית ונוחה.16

עמית שמואל, בן 26 גר בת"א. יש בבעלותי עסקים בתחום ייבוא, ייצור ושיווק מתנות וגאג'דטים. 

בשנת 2014 התגייסתי לצה"ל ושובצתי ביחידת גבעתי. לאחר 13 חודשי שירות בזמן מעצר מבוקש, נפלתי מצוק וריסקתי את רגלי, בעודי עדיין בבית של המבוקש. כתוצאה מכך, סובל עד היום מCRPS.

כיום אני סטודנט במכללה למנהל בראשון לציון בתואר של מנהל עסקים, מנהל 3 מותגים עצמאיים, מרצה בארץ ובעולם. סיימתי איש ברזל, ומקדם צעירים להגשמה עצמית ופיתוח אישי.

יובל שושן, בן 26 מנתניה. נפצעתי ברגל ימין במהלך שירותי הצבאי ביחידת כפיר, גדוד 90 במהלך אימון של החטיבה בבקעת הירדן. בעקבות הפציעה נפגע מפרק הקרסול הימני שלי ומלבד לפגיעות האורטופדיות התפתחה אצלי פגיעה עצבית כרונית הידועה כ CRPS. כיום מתנייד עם קביים ועדיין משתקם בקצב אישי, בנוסף סיימתי תואר ראשון בספורטתרפיה בקרייה האקדמאית אונו ועובד כיום כספורטתרפיסט הראשי של מחלקת הנוער בקבוצת הכדורגל בית״ר טוברוק נתניה.

 

האתגר המשותף:

CRPS היא תסמונת כאב אשר מופיעה בגפיים ומאופיינת בכאב חריג בעוצמתו ביחס לפגיעה שגרמה לו. מדובר ברגישות ברמה גבוה מאוד, אין אפשרות במגע ולרוב המתמודדים משככי הכאב אינם מסייעים להקלה בכאבים.

האתגר הוא ליצור עבור עמית, , יובל והמתמודדים הנוספים עם CRPS כלי דיגיטלי לניהול כאב, מניעה שלו, ושיתוף ידע מבוסס מחקר להתמודדות עם התסמונת ובניית אורח חיים איכותי יותר.

 

17

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

קורל בקמן בת 24, מתגוררת כל חיי באשקלון.

נפצעתי בעת שירותי הצבאי בחטיבת החילוץ וההצלה כתוצא מקריש דם שחסם לי את העורק הראשי, כתוצאה מזה אני מתניידת על כיסא גלגלים ואיבדתי את הראיה שלי.

לפני הפציעה אהבתי לנהוג ברכב שלי, לרכוב על סוסים ולצאת ולהיות בים.

האתגר שלי הוא מקלדת מותאמת ומונגשת.

כתוצאה מהפגיעה קורל איבדה חלקית את הראיה וגם מתקשה לעבוד עם הידיים, במיוחד עם יד ימין.

לקורל מחשב נגיש לכבדי ראיה, אך מתקשה להשתמש במקלדת הנוכחית. קורל מחפשת פתרון בצורת מקלדת אשר נגישה ונוחה לשימוש לפי הצרכים והיכולות שלה, כדי שתוכל להינות משימוש במחשב כמו כולם.

18

משה פרידמן, בן 43 מירושלים. נשוי לטובה ואב לארבעה ילדים

חובב ארץ ישראל וזמר עברי. נפצעתי ממטען ב2007 בפעליות מבצעית בשכם. בעקבות הפציעה סובל מCRPS ברגל שמאל שמתבטאת בכאב כרוני עז.

אוהב לשחות. 

האתגר שלי הוא:
להתמודד עם הכאב ולהמשיך לתפקד וללכת יותר מ200-300 מטר. המטרה שלי זה למצוא סוג של פתרון כמו מגן שישכך זעזועים בקרסול ויאפשר לעשות פעילות ממושכת ביום יום.19

מיטל, בת 46 נשואה ואמא ל3 ילדים, מתגוררת ברחובות. מהנדסת כימיה, שירתתי במקצוע ביחידה הטכנולוגית של חמ"ן. מאד אוהבת לצייר ולעסוק באומנות. 

לפני הפציעה אהבתי לצאת לטבע ולטייל, ולמרות שעדיין אוהבת,זה הפך מורכב יותר בגלל סיבולת נגישות וקצב מאד אוהבת את הים. לומדת קורסים מתחומים של תרפיה באומנות עבודה סוציאלית. מיטל סובלת מפציעה שמגבילה לה את צד שמאל, בעקבות הפציעה היא סובלת מכאבים רבים.

 

 האתגר שלי הוא:
מיטל אוהבת מאד לטייל עם בנה הצעיר. בעקבות פגיעתה, היא מתקשה לטייל במסלולים רגילים על חוף הים או במסלולים לאופניים שהיום הם פחות נגישים. מיטל מחפשת פתרון התניידות שיאפשר לה לטייל באופן עצמאי  בטיחותי ולאורך זמן. "לאורך השנים זה מקום שדובר והיה חסר עבורו ועבורי."

20

ניב עפרון, בן 30 מתל אביב. נשוי + 1.

שירתי כמפקד צוות ונפצעתי במהלך מבצע "צוק איתן" במהלך התקלות מירי ביד ובחזה.

כחלק מתוצאות הפציעה, יד שמאל אינה מתפקדת. 

 

האתגר שלי הוא שלט לסוני מונגש.

כיום קיימים מספר שלטים מונגשים כדי לשחק בסוני. עם זאת, השלטים הקיימים אינם מתאימים למגבלות של ניב עם יד שמאל. הוא מחפש פתרון לשלט שיאפשר לו לשלוט כאשר הוא משחק ללא קושי.

21

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

 בן 40. נשוי לסאברין ואב לשתי לבנות. 

ספורטאי מגיל צעיר שיחקתי כדורסל המון שנים בעמידה נפצעתי בשנת 2005 בקרב מול מחבלים במסוף קרני בגבול עזה. ארבעה קליעים חדרו לגופי ריסוק לכף רגל שמאל 3 בירך אשר גלשו לי לאגן וחלל הבטן. עיקר הפציעה היא רגל שמאל ואגן. סובל מעיוות במפרק ירך שמאל והגבלה ניכרת בטווח התנועה.

היום משחק כדורסל כסאות גלגלים בליגת העל וחותר מזה שלוש שנים במסגרת פראלימפי במרכז דניאל לחתירה.

 

האתגר שלי הוא:

בעקבות הפציעה באגן, סאלח מתקשה לייצר תנועה מלאה של גריפה בזמן חתירה. סאלח מחפש פתרון של התאמת המושב בסירה על מנת שיוכל לחתור בצורה אידאלית ולנצל את הפוטנציאל שיש לו בתחרויות בארץ ובעולם ואף להגיע לאולימפיאדה בפריז 2024.